Будівництво Великого Залу

Розпочалося будівництво Великого Залу для богослужінь! Втім, фраза “Великий Зал” не може повністю передати всієї грандіозності задуму і масштабів проекту: загальна площа будівлі становитиме 4000 кв. м, одночасно в залі зможуть розміститися 4200 чоловік. Храм подібних розмірів ще не зводився в нашому чудовому місті, і, швидше за все, у всій Україні подібного гіганта годі й шукати.

Але головна мета будівництва – зовсім не вразити оточуючих габаритами і сучасним дизайном, а прославити Господа і регулярно наповнювати цей зал спраглими чути Слово Боже.

Повністю завершити будівництво планується у 2025 році. На щастя, чудове рішення всіх питань з оформленням і узгодженням різної документації, яке тривало б довгі місяці і могло затягнутися ще на необмежений термін, вже позаду, і це інакше як Божим втручанням назвати складно.

Але Бог також діє і руками людей, тому кожен може внести свою лепту у добру справу: ви можете послужити своїми вміннями, часом, транспортом, можливо у вас є знайомі професіонали, або ви маєте в своєму розпорядженні дисконтні картки на певні товари та послуги. Будь-яка участь вітається і згодом буде благословенна Господом!

Реквізити для добровільних пожертвувань НА БУДІВНИЦТВО ХРАМУ:

РГ ХВЄ “Спасіння”

р/р UA46 305299 00000 26006000102671

QR, термінал (храм)

«ПриватБанк» у м. Вишневе

Код 22200366

Або на картку "ПриватБанка" № 4246001060359944

Призначення платежу обов'язкове: «Добровільні пожертвування на будівництво храму»

Центральний храм

Коли почалося будівництво храму, церква була дуже бідною. В той час на всю церкву було лише 2 автомобіля, а в кишенях прихожан – майже порожньо. Не було спонсорів, щоб розпочати будівництво, а пожертвування віри в 300 гривень – були величезними грошима для кожного члена церкви.

Та Бог сказав пастору Пилипу, що у Вишневому буде власний храм церкви «Спасіння». Господь показав йому, яким саме він має бути зовні та всередині. Бог навіть показав місце, де Він хоче бачити храм. Тоді там був пустир, куди вивозили сміття.

Перш ніж стати власником цієї земельної ділянки, церква отримала 7 відмов від міської ради. Необхідно було мати величезну віру, щоб побачити храм тоді, коли не було ні землі, ні фінансів. Пастор Пилип продав власний автомобіль і за ці кошти церква заклала фундамент, на якому, згодом, цеглина за цеглиною, виріс храм, де сьогодні в комфортних та сучасних умовах збирається більше тисячі людей. Це була абсолютна довіра Богу.

Храм церкви «Спасіння» на 97,1% побудований за кошти членів церкви, і лише на 2,9% – за кошти спонсорів. Вся документація на храм була оформлена без жодного хабара. Кожний документ, підпис, дозвіл були отримані як результат тривалого посту та молитви.

В 1998 році церква отримала дозвіл на забудову. Весною був викопаний котлован, почалося закладення фундаменту та будівництво цоколя. Взимку встановили каркас куполу. В храмі почали проводити служіння. 27 березня 2003 року відбулося відкриття та освячення храму.

2005 рік. В центральній залі храму між вікнами повісили 14 сувоїв з біблійними цитатами; закріпили проектор з купола; дерев’яні лави оббили поролоном та тканиною. Територію облаштували тротуарною плиткою, озеленили клумби та встановили ліхтарі.

До вересня того ж року були окрашені стіни, на вікна повісили штори. Встановлена нова звукова апаратура. Під куполом закріпили напис «Ісус є Господь», а в центрі куполу – «Гряди Господи Ісусе». Центральний та аварійні входи-виходи оснащені поручнями.

2006 рік. На території встановили 24 лавочки та 22 сміттєвих бака європейського зразку. Встановили фонтан–камінь, на якому посередині записані 10 заповідей, а зверху місце Писання із Євангелії Івана 3:16. Це символізує Старий та Новий заповіти і єдність Біблії як Слова Божого.

2009 рік. Відбувся запуск ТП 250 кВт – всі системи храму можуть працювати на повну потужність, забезпечуючи максимальний комфорт для прихожан. Під час служіння храм споживає біля 140 кВт/год.

2011 рік. Відкрито нову автобусну зупинку «Церква «Спасіння», встановили біллборд церкви на перехресті, поклали тротуар від зупинки до храму.

При побудові храму було збережене цікаве Боже відкриття: в Малому залі на вишитих вручну картинах записані самі влучні вислови, які звучали у проповідях; в центральній залі на старовинних сувоях – 14 місць із Біблії; на чотирьох основах куполу – символ нашої віри «Ісус є Господь»; на куполі – мета церкви «Гряди, Господи Ісусе!»

Цей храм став втіленням Божого відкриття та кращою архітектурною спорудою міста. Сьогодні він вважається одним з найкрасивіших серед сучасних храмів України.

Центральний зал

Центральний зал храму вміщає 1300-1600 людей. Його розмір складає 24х24 м., найвища точка до купола – 17 м. У залі встановлено 225 м’яких лавочок, що дозволяє при потребі розмістити більше людей, ніж на окремих стільцях. Стіни центрального залу прикрашені сувоями ручної роботи, на яких написані місця зі Слова Божого. Під куполом на чотирьох балках розміщено утвердження «Ісус є Господь», а на самому куполі – звернення «Гряди, Господи Ісусе!».

Центральний зал оснащений звуковою апаратурою фірми ElectroVoice, яка забезпечує рівномірний і комфортний звук у різних частинах залу та на балконах.
Також у залі, під куполом, встановлено потужний відеопроектор, який має здатність якісно працювати навіть при сонячному світлі. Через нього на екран транслюються слова пісень, слайди, відеоматеріали. Під час служінь у залі проводиться відеозйомка на 4 камери. Завдяки прокладеним у стінах комунікаціям, сигнал із залу одразу надходить до відеостудії, де відбувається лінійний монтаж прямо під час служіння. Таким чином члени церкви можуть придбати відеозапис служіння одразу після його завершення.

Вікна в центральному залі покритті спеціальною плівкою, яка влітку не пропускає тепло, а в зиму – холод. Весь храм оснащений індивідуальним опаленням в підлозі, вентиляцією повітря з підігрівом, сучасною автоматичною системою пожежної безпеки.

Малий зал

На цокольному поверсі розташований Малий зал храму, який розрахований ще на 200-250 місць. Під час служінь в ньому ведеться пряма трансляція на великі екрани. Також на додаткових екранах транслюються слова пісень, щоб люди могли повноцінно приймати участь у служінні. Як правило, у Малому залі під час служінь знаходяться батьки з маленькими дітьми. Тому для діток тут також встановлено «манеж» із іграшками. Важливо відзначити, що малий зал є багатофункціональним. Протягом тижня тут проводяться семінари, репетиції. Стіни Малого залу прикрашають вишивки із народною мудрістю. Наприклад, «Життя як риба. Тому їж м’ясо, а кістки викидай», «Одна година із мудрим може змінити все твоє життя», «Бути щасливим – це твоє рішення, а не обставини». Орнаменти на кожній вишитій картині взяті з різних регіонів України.

Класи

Також багатофункціональними є 3 класи, які також знаходяться на цокольному поверсі. Під час центральних служінь тут проходять заняття Недільної школи, а протягом тижня – репетиції, співанки, консультації, бесіди, семінари.

Баптистерій

У Малому залі храму також розташований баптистерій, де проходить водне хрещення. Наявність у храмі баптистерія дає можливість проводити хрещення протягом цілого року.

Нагадаємо, що хрещення у церкві «Спасіння» відбувається кожного місяця.

Інші приміщення

Єпископ Пилип Савочка любить говорити, що обличчям церкви є пастор, а обличчя храму – туалет, оскільки це приміщення, яким користуються абсолютно усі люди.

Туалети в храмі є зразком чистоти і порядку. Тут весь час звучить класична музика. Стіни прикрашені картинами. Також у храмі церкви встановлені фільтри для питної води.